Skąd się biorą pająki w domu?

Arachnofobia to jedna z popularniejszych fobii wśród społeczeństwa na całym świecie. Niezależnie od użyteczności pająków, boimy się ich. Nawet jeśli ich rozmiar jest niewielki, po prostu nie mamy ochoty posiadać ich w swoich domach i mieszkaniach. Istnieje wiele sposobów na zwalczanie pająków, jednakże dlaczego pojawiają się w naszych domach? Czy istnieje sposób, aby zabrać im wszelkie możliwe dostępne drogi do naszych mieszkań? Czemu pająki kryją się w zaciszu naszych domowych kątów?
Koncentrat do zwalczania pająków i pajęczyn

Czemu pająki znajdują się w naszym mieszkaniu?

Dlaczego pająki uciekają z naturalnego środowiska do mieszkań ludzi? Pojawiły się one w mieszkaniach wraz z powstaniem pierwszych domostw i właśnie z tego powodu na ich temat powstało wiele ludowych przesądów. Wiele osób wierzy, że zabicie pająka przyniesie złą pogodę, wywoła kłótnie w domu bądź spowoduje utratę pieniędzy. Śmierć pająka z ręki ludzi traktowana jest jako zły omen. Pająki wbrew pozorom to bardzo pożyteczne stworzenia, ponieważ żywią się pasożytami, które również darzymy niechęcią. To jeden z głównych powodów wędrówki pająków do wnętrza pomieszczeń. Niezależnie od czystości w naszych mieszkaniach, na ubraniach i na naszych pupilach przynosimy z dworu pasożyty i owady, takie jak mrówki, komary i muchy. Wszystkie te stworzenia to naturalne pożywienie dla pająków, a w naszych domach jest go pod dostatkiem niezależnie od pory roku. Chłód oraz zbliżająca się zima nie sprzyja pająkom i to kolejny z powodów, przez który pajęczaki pojawiają się w naszych mieszkaniach, jako cichy lokator. Spokojne kąty, przerwy za szafami to idealne miejsca na przezimowanie w cieple, niezależnie od warunków na około. Na ich pojawianie się nie ma wpływu suchota oraz wilgoć.

Skąd w naszym mieszkaniu pająki?

Nasze mieszkania to idealna całoroczna stołówka. Jak jednak wchodzą do naszych mieszkań? Wiele osób nieco omylnie obstawia okna. Montujemy w nich moskitiery z nadzieją, że pająki, których tak się obawiamy, nie dostaną się do środka. Tymczasem nie wiadomo skąd pajęczak pojawia się na naszym suficie, szykując sobie nowiutkie lokum na łowy. Otóż pająki bardzo rzadko dostają się do mieszkań i domów za sprawą okien. Posiadają one zdolność przeciskania się przez naprawdę niewielkie szczeliny. Z tego powodu mogą pojawić się w naszym domu przez drzwi wejściowe, które mają uszczypniętą uszczelkę. Najczęściej jednak dostają się do naszych domów przez kanalizację. Umywalki, prysznice i wanny, a dokładnie ich odpływu to łatwy i szybki środek transportu do mieszkania. Każdy, kto poświęci choćby chwilę na obserwację, sam dojdzie do wniosku, że pająki bardzo często pojawiają się w łazience, a wszystko dzięki odpływom. Te niewielkie pajęczaki skutecznie potrafią pojawić się również na naszym ubraniu, gdzie trudno je dostrzec. Sami przynosimy niechcianych gości do naszych domów na płaszczach, w samochodach oraz na zwierzętach czy też w zakupach.

Jak sobie radzić?

Jak sami widzimy, pająki potrafią dostać się do naszych domów na wiele sposobów, których nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Warto więc poczytać i poszukać informacji o tym, w jaki sposób odstraszyć znienawidzonych lokatorów. Istnieje wiele środków oraz naturalnych sposobów na zniechęcenie pająków do zamieszkania w naszych domach. Jednym z nich jest Vigonez Neptune – koncentrat do zwalczania pająków i pajęczyn. Preparat ten jest bezpieczny, nie pozostawia plam i osadów. Jest skuteczny w walce z niechcianymi pająkami.
Kontakt
Adres
ul. Kanadyjska 31 32-087 Zielonki
Napisz do nas!